Vállalkozás számára vásárolt autó esetén a flottakedvezmény mellett számos egyéb kedvező tényezővel számolhatunk:
Adóalap csökkentés:
A lízingdíjban megfizetett kamat a vállalkozások esetében ráfordításnak minősül, így a vállalkozás adóalapját (adózás előtti eredményét) csökkenti1, a vállalkozás alacsonyabb társasági adót fizethet.
Társasági adó csökkentés:
Kis-, és közepes vállalkozások (KKV-k) esetén a pénzügyi lízing formában történő tárgyi eszköz beruházás után adókedvezmény vehető igénybe 1,2: a lízingdíjban megfizetett kamat 100%-a levonható a társasági adóból (TAO) – a fejlesztési adókedvezménnyel csökkentett társasági adó 70%-áig.
Fontos, hogy a lízingszerződés megkötése adóévének végéig a vállalkozás KKV-nak minősüljön!
ÁFA visszaigénylés:
Nyíltvégű pénzügyi lízing formában nyújtott pénzügyi szolgáltatás esetén a lízingbe vett eszköz (személy-gépkocsi!) lízingdíjának ÁFA tartalma visszaigényelhető az üzleti használat arányában 1,2 – de minimum 50%-ban. 50% fölötti visszaigénylés esetén az üzleti használatot igazolni kell!
Fontos, hogy fix kamatozás esetén a nettó havi díj a futamidő alatt nem változik, de a havi lízingdíjban egyre magasabb lesz a tőke aránya és csökken a fizetendő kamat aránya. Ez azt is jelenti, hogy a bruttó havi díj és ezzel együtt a visszaigényelhető ÁFA mértéke is emelkedik a futamidő előre haladtával!
További előny pénzügyi lízing esetén:
Egy jól menedzselt vállalkozás a fő tevékenységében tudja a tőkéjét hatékonyan forgatni. Ha a megvásárolni kívánt gépjárművet pénzügyi lízing keretében szerzi be, több tőke marad a vállalkozásban, ami emelheti a cég nyereségességét.
Lízingkalkulátor:
https://www.merkantil.hu/hu/Gepjarmulizing/Uj-ugyfeleknek/Kalkulator-vallalkozasoknak